s

Sakarya Kariyer

Sakariyer


  • Web Site: Demo Type
  • Email: Demo
Facebook Twitter Linkedin

Sakarya Üniversitesi Karasu Meslek Yüksek Okulu Makine Bölümü Öğretim Görevlisi olan Faruk Varol tarafından yaptırılan Sakariyer web sitesinin yapım aşaması bir hayli uzun sürmektedir.

Web sitesi yapımının uzun sürmesinin sebeplerinden bir tanesi dar boğaz adı verilen büyük verilerin işlenmesi sırasında her ziyaretçiye eşit kaynak verilerek tüm verilerin düzgün işlenmesinin işleyişinde bir problem oluşmamasını sağlamaya çalışmaktır.

Böyle bir darboğazın oluşması yapılan bütün işlemlerin boşa gitmesi anlamına geleceğinden yapım aşaması uzun tutulmaktadır. Verimlilik esastır. Bir web sitesine bin kişi girsede onbin kişi girsede her birinde yüklenme zamanı aynı olmak zorundadır. Ablak yazılım buna önem verir.

Bunun haricinde web sitesinin tasarımsal aşamaları bitmiş bulunmakta; Anasayfa, İş ilanları sayfası, Üye Profil ve Firma Profil sayfaları da bitmiş bulunmakta. Hatta Firmaların ilan ekleceği bölüm bile bitmiş bulunmakta.

Anasayfada bulunan arama motoru kullanıcıların en iyi iş ilanlarını bulabilmlerini esas alır. Kullanıcılardan en az veriler ile en doğru sonuca ulaşması istenmektedir. İlk bakışta böyledir. Daha sonrasında siz kayıt olduğunuzda arama motoruna verilen her bilgi arama motoru tarafından alılanır ve en mantıklı sonuçlar üretilir.