Ablak Yazılım Hakkında


Bir gün içerisinde milyonlarca veriyi işleyebilen bir insan düşünün, bir otelin kullanıcı girişlerini listeleyen; hakkında işlem yapan ve giriş çıkışları kontrol eden veya başka bir işletmenin yıllık planlamasını çıkartan ve bunları istediğiniz şekilde size ister grafik ister yazılı metin olarak sunan birisi. Sizce bu kişi bu işlemleri yapmak için ne kadar zaman harcar? Yapacağı işlemlerin maliyeti ne kadara maal olur. Kaldı ki zaman telafisi olmayan bir hazinedir. Bu hazinenin kullanılması çok dikkat edilmesi gereken bir iş iken neden bu takip, istatistik, bot yazılımları ya da web uygulamalarını daha fazla zaman ve daha fazla ücret ile yaptırıyorsunuz?

Bırakın biz halledelim!

Ablak Yazılım olarak 2011 yılından bugüne olan iş tecrübemiz ile var olan verilerin işlenmesi, dataların korunması, istenilen bir siteden bot ile veri çekilmesi veya herhangi bir tasarımın yazılımının yapılması konusunda engin bir tecrübeye sahibiz. Gerek kişisel olsun gerek kurumsal hizmet verdiğimiz onlarca müşterinin mutluluk ve kolaylık kaynağıyız.

SEO(Search Enginition Optimization)

Arama motoru optimizasyonu olarak bilinen teknik adı Search Enginition Optimization kelimelerinin baş harfleri olan SEO yetkinliği ili sıfırdan hazırlanan özgün web sitenizin arama motorları tarafından örümceklerin ve yazılımlar tarafından rahat okunabilir biçimde üretilmektedir. Kısaca SEO, İngilizce’de “Search Engine Optimization” kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltma. Günümüzde dijital pazarlama alanında en önemli alanlardan biri olan SEO, Türkiye’de de “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak da biliniyor. Kullanıcılara yaptıkları sorgulara yönelik en alakalı, doğru ve açıklayıcı sonuçları çıkarmayı hedefleyen Google’ın ve diğer büyük arama motorlarının, sıralama kriterlerini etkin biçimde öğrenerek bunlara göre gerekli optimizasyonların yapılmasını sağlayan sürecin tamamına SEO deniliyor.


Web Yazılım

Günümüz teknoloji çağı, herkes basit bir akıllı telefon ile bilgisayara ihtiyaç duymadan web üzerinden çoğu şeyini halletmek istiyor. Eskiden defterlere yazdığımız kayıtları telefonlarda notlar ile hallediyor. Ancak ne yazık ki bu notlar ya da datalar sadece o telefonda kalabiliyor veya daha sonra başka bir yere gönderilmesi güç oluyor. Her halükarda bir şeylerin hızlı, pratik, kolay erişilebilir olmasını istiyoruz. Çünkü zamanımız teknoloji yani hız çağı. Hal böyleyken neden sadece kendi telefonunuzdan ulaşacağınız bir nota sabitlenip kalasınız? Ya da sadece not için değil, herhangi bir şirketin verilerini veya merak ettiğiniz, takip ettiğiniz bir kişinin güncellemelerini  sizin için takip eden, önemli bir gelişme olduğu zaman size haber veren bir yazılım işinize yaramaz mı?


Bot Yazılımı

Merak ettiğiniz ve kendi sitenizde olmasını istediğiniz bir verinin anlık kopyasını veya haftalık veya aylık kopyasını elinizle almak zahmetli bir iş olabilir. Bırakın hazırlanan bot yazılımları bunu sizin için yapsın. Güncel bir haber sitesinden haberleri sizi için çeksin veya güncel bir filim sitesinden filimleri sizin için yakalasın. Ne dersiniz?


Takip İstatistik

Veriler ne kadar büyükse takibi ve raporlaması yani istatistiğe dökmesi bir o kadar zor oluyor. Bunu sizin için yapan, istediğiniz her platformdan (ister mobil, ister bilgisayar) ulaşabileceğiniz bir web takip yazılımınızın olması işinizi görmez miydi?


Kurumsal Mail

Kurumsal bir firma gibi sizinde @ den sonrası web sitenizle biten bir mailinizin olması elbette sizi aklınızdaki kurumsallığa yaklaştıracaktır. Bırakın bunu sizin için çalışanlarımız halletsin.


Web Tasarım

Gelişen dünyanın değişen web sitelerinin hızına yetişemiyorsanız, her gün değişen kendinizi ya da işletmenizi tanıtan bir web sitesi olsun istiyorsanız ve bunları da uygun bir fiyata yaptırmak, istediğim zaman destek sahibi olmak istiyorum diyorsanız buyrun.


E Ticaret Yazılımı

Gelişen ve değişen dünyada bir hayli hızla değişen başka bir şey de varsa o da ticaretdir. Dünyanın çeşitli ülkelerinde çeşitli konuşma aksanları var olduğu gibi internette de farklı e ticaret yazılımlarının farklı aksanları vardır. Nasılki Gittigidiyor ve HepsiBurada gibi dev e ticaret markalarının farklı aksanları olduğu gibi. Görünüşte hepsinde de aynı şey vardır. Ürüne git, Ürünü al. Aslında görmenizi istediğimiz budur. Arkaplanda çalışan mantık çok daha farklıdır. Kimisinde kategorileme mantığı engindir, kimisinde ürünün detayları engindir. Kimisinde ne ürün ne kategori engindir önemli olan ürün olmasıdır; Letgo gibi. Bu taraftan bakıldığında açıklanması zor olan bir şey daha vardır ki o da bu yazılımların veritabanları.